Mimo areál penzionu ve Bzenci
Vzhledem k poloze penzionu přímo ve středu města se mohou hosté chůzí během několika minut dostat ke všem důležitým a významným místům ve městě, jako je třeba:
-
Bzenecký zámek– v letech 1855-1858 Vilémem z Reichenbachu přestavěn do slohu novoanglické-romantické gotiky, bohužel v období komunismu zámek z důvodu změny účelu užívání (škola, kanceláře, sklady) i špatné údržby chátral a pustl, původní depozitář byl kompletně vystěhován a odvezen, veřejností dnes není přístupný, jen určitá část sklepních prostor v užívání firmy Zámecké vinařství Bzenec je veřejnosti přístupná a může být vhodným doplněním prohlídky sklepů v areálu Fürstovy vily, přístupný je však zámecký park, jehož zajímavostí jsou mohutné prastaré lípy, jedny z nejstarších na Moravě.
-
Bzenecké náměstí– v 90. letech (1996-1998) prošlo významnou rekonstrukcí a úpravami, patří spolu s jeho východní částí k největším v českých zemích, v minulosti zde probíhali významné a četné trhy, zejména s okurky, zeleninou i ovocem, ale také s užitkovým dobytkem nebo senem, dominantu náměstí tvoří od roku 1915 žulový Mariánský sloup.
-
Židovský hřbitov s obřadní síní– nalézá se ve východní části města na úpatí viničního vrchu „Horní hory“ přímo pod křesťanským hřbitovem, 5 minut chůzí od penzionu, jeden z největších a nejzachovalejších na Moravě, počet náhrobních kamenů 1000-1200, nejstarší z poloviny 18. stol. (1730-1740), materiál náhrobků je pískovec, žula, mramor, obřadní síň postavena na přelomu 19.-20. stol. v eklektickém architektonickém slohu, jednou z nejhonosnějších hrobek hřbitova je hrobka původních majitelů vily – rodiny Fürstovi.
-
Chrám sv. Jana Křtitele– patří k vzácným památkám ranného Baroka, postaven v roce 1702 J. K. Pruskovským – majitelem bzeneckého panství včetně zámku, je 13 m široký, 45 m dlouhý, klenba 12 m vysoká, hlavní vchod ozdoben pěkným portálem a erbem rodu Pruskovských, vybavení kostela dominuje hlavní oltář se sloupovým retabulem z pol. 18. stol. s obrazem křtu Krista, sudořezba chrámu, zámku i kaple sv. Floriána vyvěšena ve vinárně penzionu.
- Zřícenina kaple sv. Floriána a Šebestiána– nachází se na návrší odpradávna zvaného „Starý hrad“ přímo nad penzionem, chůzí dle místního značení dosažitelná během 15-20 minut, příjemná procházka romantickou krajinou lemovanou nespočtem vinic a vinohradů, z vrcholu nádherná vyhlídka na Bzenec s celým jeho okolím – moravské Slovácko, Horňácko i podhůří Bílých Karpat, kaple postavena v roce 1703 v ranně barokním slohu a zasvěcena bzeneckým patronům sv. Floriánovi a Šebestiánovi, na konci války v dubnu 1945 vážně poškozena, i přes různé sbírky již nebyla po válce obnovena a dnes se nad Bzencem tyčí jen její zřícenina.